Дим від файєрів заполонив простір перед будівлею суду. Дужі хлопці в каптурах в один голос кричали «Рогачьова на нари», «Футбол без корупції», «Футбол для вболівальників». Працівники суду перебували в великому напруженні. Ультрас відвідали їх вже не вперше…

Початок цієї історії, як це часто буває, – банальний. Зараз стало модно боротися з корупцією. Цим безсумнівно потрібним процесом займаються різні організації та активісти. Інколи, мені здається, – навіть двірники. Але повернемося до теми блогу.

В нашому місті є футбольна команда, яка грає в першій лізі. Вона, як то кажуть, зірок з неба не хапає, але такий собі «міцний середнячок». Це звучить досить традиційно, але клубом володіє наш місцевий олігарх, для якого це улюблена іграшка. Жителі міста залюбки проводили вільний свій час, підтримуючи улюблену команду. Але за цим фасадом крилася величезна корупційна складова.

Так після одного з матчів жителі міста з величезним подивом дізналися з повідомлень поліції, що вони затримали трьох футболістів та адміністратора команди за участь в організації спортивних подій з фіксованим результатом. Ось так це звучить з юридичної точки зору. А простіше кажучи, вони займалися тим, що «зливали матчі» за гроші. Як виявилося це була спецоперація правоохоронних органів всеукраїнського масштабу.

Оффтоп: знаєте, вам «прикольно» дивитися на ось ці всі «маски-шоу», а нам потім доводиться мати справу з футбольними фанатами. А це, чесно кажучи, не дуже приємне задоволення.

Суддя Макогон, хоч і високоерудована людина (і це я кажу без сарказму) але в футболі зовсім не тямив. Я сидів у кабінеті та слухав музику. Тут «залетів» Віталій Іванович весь у «непозбувній бентезі». І я його розумію, адже останнім часом в нас побільшало резонансних справ. А вони, як правило, дуже тиснуть на нас. Предметом розмови стало те, що наш суддя буде головуючим на процесі розгляду цієї «мутної історії» з футбольним тоталізатором. А причиною «бентеги» судді стало повідомлення в пресі, що футбольні хулігани обіцяли бути присутніми на кожному судовому засіданні. В них вже давно не заладилося з президентом клубу. І у Віталія Івановича відразу постала картинка з новин, де сотні агресивних молодих людей б’ються з поліцією, розносять по цеглині стадіон. Мені довелося його заспокоїти, що в нас таких «буйних» мало. Чи треба мені сказати вам, що я помилявся?

Але, звичайно, не про фанатів місцевого клубу я збираюся вам розповідати. Ви здивуєтеся від того, як хитромудро працювали футбольні «схематозники». Суддя Віталій Іванович вміло «розкручував» на засіданнях цих футболістів. Адвокат та адміністратор клубу намагалися спершу «викрутити» справу у вигідному для себе ключі, але нічого з того не вийшло.

Фабула справи наступна: до цих трьох місцевих «недо-футболістів» звернувся тренер з фізичної підготовки з питанням додаткового заробітку. Заробляння грошей полягало в тому, що гравці своєю грою/поганою грою повинні були забезпечувати потрібний результат. В залежності від коефіцієнтів на тоталізаторі. Від голкіпера вимагалося пропустити потрібну кількість голів, від захисника – дозволити/не дозволити забити певну кількість голів, а від нападника – контролювати голи своєї команди. Таким чином ця «банда» давала необхідний результат замовникам. Футболісти розкрили суду всю необхідну інформацію. Але вони «відмовчувалися» щодо замовника. Суддя Макогон і так, і сяк пробував «витягнути» інформацію про особи організаторів схеми. Даремно. Мовчання. «Нічого не знаємо»,  – звучало з їх вуст. Ясно, що це були просто виконавці. Суддівська колегія почала майстерно працювати з адміністратором клубу. Той, потрібно визнати, тримався довго, але коли зрозумів, що йому загрожує тюремне ув’язнення – перестав дотримуватися спільної з адвокатом стратегії захисту.

Я коротко нагадаю, що за законом «Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень…» йому загрожувало до 3 років ув’язнення та конфіскація майна. Так от він розповів суду, що ідею долучитися до цих махінацій йому «підказав» Віце-президент клубу. Трохи людської драми – це один з найближчих соратників власника.

Переляканий менеджер розповів про взаємодію з іншими клубами, обмани глядачів та незаконний заробіток. Колегія суддів вирішила затримати та заарештувати Віце-президента футбольного клубу. Якщо ви очікували, що це було як в Голлівуді прямо в приміщенні суду, то наші реалії дещо відрізняються…Він сидів у власному кафе, де, власне, це й трапилося.

До нас в суд, окрім ультрас, завітав й власник клубу – Рогачьов. Власне, футбольні вболівальники вважали, що він повинен зайняти достойне місце на лаві підсудних. Він зайшов до кабінету Макогона та всівся на крісло навпроти.

Я якраз бріфував суддю по інших справах. Суддя жестом махнув мені, щоб я залишив кабінет. Я, як завжди, не повністю закрив двері. Після обов’язкової процедури «обміну люб’язностями», вони перейшли до суті справи.
— Віталію Івановичу, що «світить» моєму Віце-президенту? Суддя Макогон схрестив руки на грудях.
— Три. З конфіскацією. Це серйозна справа. Резонансна. Футболістам та адміністратору – великі штрафи. Ніяких варіантів.

Бізнесмен почав розповідати йому, як багато вони обоє зробили для міста: допомагали школам, лікарням, а тепер взяли на себе велику ношу утримувати футбольний клуб. Суддя був непідступним, не піддався на умовляння прохача зменшити міру покарання своєму другу.
— Нам з Вами ще в одному місті далі жити…
— Ви мені погрожуєте? Я зараз же звернусь до поліції з відповідною заявою…
— Ні-ні. Що Ви? Це я так просто…дурні думки в голос.  
— Тоді, пропоную завершити цю безглузду розмову. Це не має жодного сенсу.

Категорії: Запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *